logo

LIDIA NAWROCKA PITTURA E ARREDO – WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA I DEKORACJI WNĘTRZ

18 września, pierwszym powakacyjnym wydarzeniem kulturalnym był dla nas udział w wernisażu wystawy malarstwa i dekoracji wnętrz Lidii Nawrockiej. Artystka, absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, pracuje obecnie we Włoszech jako projektantka tkanin i mody, ale nigdy nie porzuciła swych pasji- malarstwa i sztuki. Posługuje się nie tylko farbami olejnymi. W swej technice stosuje różnorakie materiały: papier z recyklingu, kamienie, skrawki tkanin, którym nadaje nowe formy. Uczestniczy w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych we Francji, Włoszech i w Szwajcarii.

Obrazy tworzone przez Lidię Nawrocką przenoszą nas w kolorowy, pozytywny świat fantazji pełen baśniowych elementów, kwiatów i zwierząt. Jednym z ulubionych tematów artystki są sowy. Często przedstawia je o zapatrzonym w dal, roztargnionym czy marzycielskim spojrzeniu.

Wystawa, zorganizowana przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie, miała miejsce w prestiżowej Galerii Bolzani w centrum Mediolanu i trwała od 18 do 29 września. Warto przypomnieć, że w roku 2005 galeria ta gościła zbiorową wystawę, zorganizowaną wówczas przez nasz Związek, „Artyści polscy w Mediolanie” – „Obrazy z serca Europy “Artisti polacchi a Milano” – “Immagini dal cuore dell’Europa”.

Condividi:

stopka