logo

INCONTRO DI SETTEMBRE DEI SOCI ED AMICI DELL’ASSOCIAZIONE

25 września w lokalu

I Chiostri di San Barnaba

odbyło się oczekiwane pierwsze spotkanie powakacyjne zorganizowane przez Grupę Młodych ZPwM. Bardzo podobał się także i tym razem wybór miejsca na wspólny aperitif – ogród i krużganki piętnastowiecznego eks-klasztoru franciszkanów, w centrum Mediolanu, przy via San Barnaba 48, tam, gdzie od 1893 roku mieści się jedna z najważniejszych mediolańskich instytucji, La Società Umanitaria.

Po raz pierwszy, prawie nieoczekiwanie, dopisała tak duża frekwencja. Wrześniowy wieczór i ciekawy lokal przywołały prawie sześćdziesięcioosobową grupę członków, sympatyków i przyjaciół Polski i ZPwM. Spotkania nasze polegają nie tylko na wspólnym spędzaniu czasu i wymianie doświadczeń z życia, pracy czy studiów naszych rodaków za granicą, ale zawsze podczas nich są zbierane i omawiane propozycje na przyszłą działalność Związku.

Tym razem dwie nasze członkinie z Grupy Młodych, Ewelina Piasecka i Ewa Klimczak opracowały i przeprowadziły podczas spotkania ankietę traktującą o upodobaniach, gustach, preferencjach i oczekiwaniach oraz zebrały propozycje na rok 2013.

Zwykle zaproszenia Grupy Młodych kierowane są do wszystkich, nie tylko do młodzieży. I tym razem spotkaliśmy się także w gronie starszych członków Zwiąku. Zaproszenie przyjęli również członkowie zaprzyjaźnionego i współpracującego z nami włoskiego stowarzyszenia „Creatività e Solidarietà”.

Condividi:

stopka