logo

A TERAZ CZAS NA DZIECI – ZAJĘCIA EDUKACYJNE – Dzień Babci i Dziadka


W dniu 25 stycznia br. w Mediolanie odbyły się pierwsze, długo wyczekiwane zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków. W spotkaniu uczestniczyło piętnaścioro dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Towarzyszyli im rodzice oraz liczne rodzeństwo.

Pierwsze zajęcia miały charakter wysoce kreatywny. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z nowymi formami zabawy przy wykorzystaniu ciekawych materiałów plastycznych, które zapewniły im ogromną frajdę. Następnie nasi milusińscy przygotowali ozdobne kartki dla swoich Kochanych Babć i Dziadków, którzy w tym miesiącu obchodzili swoje święto. Dzieci wycinały, kleiły, rysowały tworząc niebanalne kompozycje. Obdarowani na pewno będą zachwyceni. Bo czy może być coś cenniejszego niż upominek wykonany rączkami dziecka wkładającego w to mnóstwo serca i trudu.

Nie zabrakło też wierszyków oraz zagadek. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania, opowiadały o swoich Kochanych Dziadkach, jacy są i co lubią. W zajęciach aktywnie uczestniczyli również rodzice, którzy odpowiedzi dzieci nagradzali gromkimi brawami. Było radośnie, żywiołowo, a przede wszystkim… po polsku.

Mamy głęboką nadzieję, iż te nasze pierwsze sobotnie zajęcia edukacyjne dadzą dobry początek kolejnym comiesięcznym spotkaniom z udziałem najmłodszych.


Monika Bodys-Aloisio

Zdjęcia

Martyna Kamińska-Moro

Collage AndraleUdostępnij:

stopka
stopka