logo

DZIEN POLSKIEJ TRADYCJI, GASTRONOMII I TURYSTYKI

2 października w Teatrze Elfo Puccini miała miejsce oficjalna inauguracja Dni Polskich w Mediolanie. Sobotni dzień, przygotowny pod kierunkiem Joanny Koźlak Mazzuocco i Anny Kluska, był poświęcony promowaniu polskich tradycji, gastronomii oraz turystyki.

Po oficjalnej inauguracji przez Prezesa Związku Polaków w Mediolanie, Joannę Heyman-Salvadé oraz Przewodniczącego Komisji ds. Kultury Zarządu Dzielnicy Strefy 3 Urzędu Miasta Mediolan, Gianluca Boari, w imieniu Konsulatu Generalnego w Mediolanie gości powitała Pani Marta Zagórowska z Działu kultury konsulatu oraz Dyrektor PLL LOT Pan Andrzej Kawałek. Podczas przedstawiania prezentacji multimedialnych walorów krajoznawczych Polski, Pani Małgorzata Furdal, Dyrektor Ośrodka Informacji Turystycznej w Rzymie zaprosiła obecnych gości do wirtualnej podróży po Polsce przez Cztery Pory Roku, Marcin Wojtaszek,  przedstawiciel Polskich Hoteli Historycznych zaprezentował bogatą ofertę możliwości wypoczynku w urokliwych miejscach w całym kraju a Mariusz Staniurski, reprezentant projektu Opowieści z Narwi, przedstawił ciekawą ofertę projektu podróży pomiędzy trzema krajami: Polską, Ukrainą i Białorusią.

W foyer teatru zaprezentowano bogactwo polskiej tradycji; wielki sukces odniosla Fundacja Cepelia. Oferty turystyczne przedstawili PLL LOT, Polskie Hotele Historyczne, Grupa TRIP, Turoperator Łomża i dzielnica Wilanów z Warszawy.

Nie zabrakło również przysmaków kuchni polskiej: serki podhalańskie, oscypki i korbace zaprezentowane przez firmę Mazzuocco cieszyły się ogromnym powodzeniem. Także kurpiowskie przysmaki miały wielu zwolenników wśród włoskich przyjaciół.

W części poprzedzającej wieczorny spektakl teatru amatorskiego Zamiast z warszawskiego Domu Kultury Dorożkarnia organizatorzy Dni Polskich w Mediolanie zaprosili obecnych na poczęstunek specjałami polskiej kuchni. Przedstawienie zatytułowane 12 drabin w reżyserii Grzegorza Pohla i w wykonaniu młodych aktorów z Warszawy cieszyło się dużym zainteresowaniem mediolańskiej publiczności.

Jedną z ważniejszych atrakcji Dnia Tradycji i Turystyki Polskiej był konkurs wiedzy o Polsce dla naszych włoskich przyjaciół, uwieńczony losowaniem nagród w postaci podróży do Polski, ufundowanych przez PLL LOT, Hotele Historyczne Polska, Grupę TRIP, Turoperator “Turłomża” oraz Kurpiowską Organizację Turystyczną.

Udostępnij:

stopka
stopka