logo

EURO 2012 MECZ PILKI NOZNEJ CZECHY-POLSKA

16 czerwca wieczorem w

Ristorante al 21

w Mediolanie, który na tę okazję stał się strefą kibica, zebrała się liczna międzynarodowa grupa miłośników futbolu. Okazją po temu było wspólne oglądanie meczu Czechy – Polska rozgrywanego we Wrocławiu w ramach Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Stawką było wejście Polski do ćwierćfinałów rozgrywek, a w planach i marzeniach zgromadzonych – zwycięstwo nad Czechami.

Na spotkanie przybyło liczne grono miłośnikow sportu, a przede wszystkim naszego kraju. Wśród zgromadzonych gości byli Polacy, Włosi, Hiszpanie oraz reprezentant Wielkiej Brytanii. Wszyscy mieli na sobie biało-czerwone barwy i przynieśli wiele ciekawych rekwizytów takich jak szaliki, podkoszulki i bluzy naszej reprezentacji. Na dźwięk Hymnu Narodowego Polski, który inaugurował rozpoczęcie meczu wszyscy jednomyślnie wstali i pełną piersią zaśpiewali wraz z reprezentacją Polski i kibicami na trybunach. Podczas trwania rozgrywek piłkarskich zgromadzeni goście wspólnie spędzili czas na włoskiej kolacji kibicując jednocześnie polskiej reprezentacji. Nie obyło się bez rozmów na tematy sportowe, a także dotyczące wspólnych doświadczeń, życia i pracy we Włoszech.

Niestety Biało-Czerwoni pomimo zaciętej walki przegrali z Czechami, co ostudziło emocje panujące podczas spotkania. Niewątpliwie jednak czas wspólnie spędzony był owocny w nowe znajomości i pozostanie niezapomniany dla każdego z uczestników.

Także ZPwM miał swojego komentatora. Jeden z młodych członków naszego Związku, Jaś Solano, razem z Giallapa’s Band, w ożywiony sposób i z ironią prowadzili kronikę rozgrywek i relacjonowali w radiu RTL 102.5 mecze Polski z Grecją, Rosją i z Czechami.

Udostępnij:

stopka
stopka