logo

Gdzie jesteś Mikołaju

Zajęcia “Gdzie jesteś Mikołaju?” odbyły się online.

Do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze daleko, ale przedszkolaki lubią Święta i już na nie czekają. Dlaczego i jak je obchodzimy? Dzieci opowiadały o świątecznych zwyczajach, w czym pomagały im ilustracje wyświetlane na ekranie.

Nie tylko przedszkolaki czekały na Święta. W niewielkim domu w Krakowie mieszkała Kasia, która je uwielbiała, a najbardziej nie mogła się doczekać wizyty Mikołaja. Postanowiła go poszukać. Dziewczynka odbyła długą podróż, w której towarzyszyły jej przedszkolaki. Wędrowała przez miasta, lasy, góry, spotkała wiele osób i zwierząt, nawet postaci z bajek. Dzieci podpowiadały Kasi, co ma robić, ostrzegały przed złą macochą i wilkiem w lesie, aż dotarły razem z Kasią do domu Mikołaja. Okazało się, że Mikołaj smacznie sobie śpi. Kasia za radą dzieci postanowiła wrócić do domu i tam na niego poczekać.

To historia Kasi, drewnianej kukiełki w różowej sukience. A jakie historie opowiedzą dzieci?

Przedszkolaki zbudowały teatrzyki z kartonu i wykonały własnoręcznie kukiełki. W domach odbyły się pierwsze przedstawienia, a następne zostały zaplanowane na długie zimowe wieczory.

Udostępnij:

stopka
stopka