Miasto 44

Projekcja filmu MIASTO 44 – Jana Komasy – piątek 4.10.2024 o godz. 20:30

W 80 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Związek Polaków w Mediolanie zaprasza na projekcję filmu MIASTO 44 reżysera Jana Komasy uznawanego za najwybitniejszego z młodych talentów polskiego kina

Piątek 4.10.2024 o godzinie 20:30

Auditorium San Fedele, Via Ulrico Hoepli 3/b, Mediolan

Po zakończeniu projekcji pozdrowienia od reżysera Jana Komasy

Prezentacja filmu i debata końcowa prowadzona przez Andrea Chimento

Spektakularny i wciągający film „Warszawa 44” to opowieść o miłości, przyjaźni i przygodzie podczas brutalnego i krwawego Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Zbieranie materiału do filmu trwało 8 lat. Reżyser przeprowadził wywiady z ocalałymi powstańcami, przeanalizował nagrania dźwiękowe ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego oraz materiały z kronik filmowych z sierpnia 1944 roku.

Największe i najbardziej efektowne polskie kino 2014 roku z efektami specjalnymi, którymi zajął się Richard Bain, hollywoodzki specjalista, który pracował przy takich filmach jak King Kong Petera Jacksona, Incepcja Christophera Nolana i Parnassus Terry’ego Gilliama.

Bilety można nabyć on-line:

https://www.webtic.it/#/shopping?action=loadLocal&localId=5213

lub w kasie kina San Fedele:

Bilet normalny 9 €

Bilet ulgowy 6 € (za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej)

Ponadto w atrium audytorium San Fedele można podziwiać stałą wystawę plakatów zainaugurowaną w 2021 roku, na którą składa się 14 oryginalnych plakatów filmowych, polskich i innych, wykonanych od końca lat sześćdziesiątych do połowy lat osiemdziesiątych przez różnych autorów, m.in. Wiktora Górkę, Andrzeja Pągowskiego, Mariana Stachurskiego i Waldemara Świerzego. Polska szkoła plakatu, która rozwinęła się po drugiej wojnie światowej, była jedną z najważniejszych szkół XX wieku. Charakteryzowała się metaforycznym i aluzyjnym, czasem humorystycznym powołaniem, a także wykorzystaniem podstawowej, mistycznej symboliki, z jej żywymi kolorami i połączeniem tradycyjnych technik malarskich wraz z ręcznie pisanym liternictwem. Szkoła polska wniosła znaczący wkład do innowacyjności współczesnego projektowania graficznego.

Wydarzenie jest organizowane przez Związek Polaków w Mediolanie przy współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Mediolanie, Fundacją Kulturalną San Fedele, Instytutem Polskim w Rzymie, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, fundusze: „Polska i Polacy za granicą” oraz „Dyplomacja Publiczna i Kulturalna”.

Liczymy na Waszą obecność!

Udostępnij:

stopka
stopka