logo

RECITAL CHOPINOWSKI EWY POBŁOCKIEJ W MEDIOLANIE


Z okazji 160-tej rocznicy śmierci Fryderyka Chopina 19 października w mediolańskim Teatro Verdi odbył się recital chopinowski znanej polskiej pianistki Ewy Pobłockiej, zorganizowany przez Konsulat RP w Mediolanie oraz Związek Polaków w Mediolanie, we współpracy z Teatro Verdi w Mediolanie.

Recital poprzedziły słowa powitania Konsula Generalnego RP Krzysztofa Strzałki oraz Prezes Związku Polaków w Mediolanie Joanny Heyman- Salvadé. W muzycznym wieczorze uczestniczyli przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego, Urzędu Administracji Mediolanu, Prowincji Mediolanu oraz Regionu Lombardii, środowisk artystycznych, Polonii włoskiej, a także włoscy sympatycy Chopina.

Koncert otworzył cykl recitali, które odbędą się również w innych miastach włoskich, będące wprowadzeniem do Roku Chopinowskiego 2010.

Na recital mediolański złożyły się Nokturny, Ballady, Polonezy, Walce, Mazurki, Impromptu i Scherzi. Zachwycona muzykąChopina i maestrią artystki publiczność nagrodziła pianistkę gorącymi oklaskami, prosząc o bis. Ewa Pobłocka nie tylko nie szczędziła swego kunsztu, ale wręcz zagrała jeszcze kilka dodatkowych Nokturnów i Mazurków na zakończenie recitalu.

Udostępnij:

stopka
stopka