logo

SEMINARIUM POSWIECONE POSTACI JANUSZA KORCZAKA “GIORNALISTI SUI BANCHI DI SCUOLA. LA PRATICA DEL GIORNALE SCOLASTICO TRA RICERCA E DIDATTICA”

[if gte mso 9]>


<![endif]
<p>W piątek 24 maja w prestiżowej Krypcie Aula Magna Uniwersytetu Katolickiego „Sacro Cuore” w Mediolanie miało miejsce uroczyste zakończenie wydarzeń poświęconych postaci Janusza Korczaka, które zainicjowane zostały we wrześniu ubiegłego roku wystawą „Król dzieci” i projekcją filmu Andrzeja Wajdy „Korczak”.

Powitalne słowa do uczestników majowej konferencji „Dziennikarze w szkolnych ławkach. Gazetka szkolna w badaniach i w dydaktyce” ( “Giornalisti sui banchi di scuola. La pratica del giornale scolastico tra ricerca e didattica”) wygłosili p. Zuzanna Schnepf-Kołacz, Wicekonsul Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie, p. Jadwiga Chabros, Prezes Związku Polaków w Mediolanie oraz p. Morena Modenini, dyrektor Regionalnego Biura ds. Szkolnictwa. Całość wykładów, których moderatorem był prof. Pier Cesare Rivoltella, dyrektor ośrodka CREMIT, pozwoliła uczestnikom na zapoznanie się z poszczególnymi aspektami dziennikarstwa w szkolnictwie dawniej i dziś, które widoczne są dzięki pracy „szkolnych dziennikarzy” na przestrzeni wielu lat, z nowymi tendencjami proponowanymi dzieciom i młodzieży przy zastosowaniu najnowszych dostępnych technologii w szkole oraz z planami na najbliższą przyszłość pozwalającymi na aktywny udział najmłodzego pokolenia w kreowanie aktywnego udziału w życiu społeczeństwa. W popołudniowej części spotkania nauczyciele i uczniowie szkół uczestniczący w laboratoriach poświęconych technice video, blogów i gazetek szkolnych w formacie elektronicznym doskonalili swoje umiejętności pod czujnym okiem wyspecjalizowanej kadry pracowników CREMIT.


Udostępnij:

stopka
stopka