logo

SPOTKANIE OPŁATKOWE

W sobotę 17 grudnia w zapełnionej po brzegi sali Teatru Gregorianum odbyło się Spotkanie Polonijne z okazji Świąt Bożego Narodzenia, połączone ze szkolnym przedstawieniem jasełkowym „Wesoła Nowina” w wykonaniu uczniów Szkoły Polskiej w Mediolanie.

Po słowach powitania i okolicznościowych krótkich przemówieniach rozbrzmiały w sali dźwięki kolędy „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu Aliny Konarskiej (sopran), członkini Związku Polaków w Mediolanie, która także zakończyła część artystyczną spotkania recitalem kolęd i pastorałek. Po wspólnej modlitwie uczestnicy spotkania, jak nakazuje tradycja, podzielili się opłatkiem. Niespodzianką dla najmłodszych było przybycie Mikołaja, który wręczył dzieciom paczki świąteczne z polskimi słodyczami.


Członkowie naszego Związku

oraz grono rodziców uczniów Szkoły Polskiej czynnie przyczynili się do przygotowania gwiazdkowej oprawy spotkania, którą dopełniła specjalnie opracowana książeczka w graficznym opracowaniu członkini naszego Związku.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach zlecania przez Kancelarię Senatu zadań w zakresie opieki nad Polonią  i Polakami za granicą w  2011 r.

Udostępnij:

stopka
stopka