logo

Tup, tup po śniegu – 29 stycznia 2022 – zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

Dnia 29 stycznia 2022 – godz. 16.00 odbyły się zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków zorganizowane przez Związek Polaków w Mediolanie

Jak nazywa się najzimniejsza pora roku? Tak, to zima. Przedszkolaki obejrzały ilustracje przedstawiające zimę i powiedziały czym się ona charakteryzuje. Obejrzały film o powstawaniu śniegu. Opowiedziały o zimowych zabawach. Kiedy spadnie śnieg, można rzucać się śnieżkami, można też ulepić bałwana. Dzieci dokładnie opisały jak wygląda bałwan, z czego ma zrobiony nos i oczy, co ma na głowie i co trzyma w ręce, a następnie zaśpiewały piosenkę z pokazywaniem: “Tupu, tup po śniegu, dzyń, dzyń, dzyń na sankach, skrzypu, skrzyp na mrozie, lepimy bałwanka.”

Ze śniegu można również zbudować igloo. Przedszkolaki zapoznały się z prostą techniką budowy śniegowego domku, może kiedyś same spróbują.

A w jakim domu i gdzie mieszka Królowa Śniegu? Dzieci obejrzały fragmenty baśni o Królowej Śniegu. Poznały odważną Gerdę, która odbyła długą i niebezpieczną podróż w poszukiwaniu swojego przyjaciela Kaja. Poznały też potężną Królową Śniegu, którą pokonała miłość Gerdy i Kaja. Dzieci powiedziały, że bajka była smutna, ale dobrze się skończyła.

Na zakończenie zajęć przedszkolaki zbudowały z kartonu zamek Królowej Śniegu.

Przedstawiamy poniżej galerię zdjęć:

Udostępnij:

stopka
stopka