logo

Wakacyjne zabawy – 10 czerwca 2023 – zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

Związek Polaków w Mediolanie w dniu 10 czerwca miał okazję zaprasić na zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

Zajęcia „Wakacyjne zabawy”dla dzieci w wieku 3-6 lat rozpoczęły się o godz. 16.00 i zakończyły o godz. 18.30.  Spotkanie rozpoczął wesoły taniec w rytmie piosenki: „Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las, i niebo, i słońce, wolny, swobodny czas”. Następnie dzieci obejrzały ilustracje przedstawiające różnorodne miejsca letniego wypoczynku – morze, góry, jeziora, lasy, wieś. Powiedziały, gdzie były na wakacjach w poprzednich latach. Zaśpiewały piosenkę z pokazywaniem „Jadę, jadę, lecę, lecę”, w której prezentowały, w jaki sposób można podróżować. 

A w co się dzieci bawią na wakacjach? Przedszkolaki obejrzały „Księgę zabaw”. Wymieniły znane im zabawy nad morzem. Ćwiczyły spostrzegawczość, układając na planszy różne elementy związane z plażą. Bawiły się w „Łowienie rybek” oraz w „Zdobądź flagę” („Rubabandiera”), popularną zabawę włoską, której będą mogły nauczyć przyjaciół w Polsce. Wykonały tratwy z bambusowych patyków i dokonały ich wodowania. Tratwy spisały się znakomicie, więc już niedługo wypłyną na szerokie wody.

Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za uczestniczenie w zajęciach przedszkolnych i malowanki ufundowane przez Konsulat RP w Mediolanie.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z tego dnia:

Udostępnij:

stopka
stopka