logo

WIOSENNE SPOTKANIE POLONII MEDIOLAŃSKIEJ – MAJÓWKA

W niedzielę 13 maja odbyło się tradycyjne Wiosenne Spotkanie Polonii Mediolanu i okolic. Wybraliśmy tym razem inną formę spotkania czyli wspólne spędzenie niedzieli na majowym pikniku w Cascina San Fedele, w jednym z największych historycznych parków europejskich Parco di Villa Reale w Monzy, miejscowości na północ od Mediolanu, znanej z międzynarodowych wyścigów samochodowych o  Grand Prix Włoch Formuły 1.

Park ten należy do jednego z najświetniejszych pałaców Lombardii z końca XVIII wieku – Villa Reale – która wzniesiona została za panowania cesarzowej Austrii Marii Teresy. Lombardia należała wówczas do monarchii habsburskiej, w skład której wchodziła również południowa część Polski zwana wówczas Galicją.

Mimo kapryśnej pogody uczestnicy dopisali, zaś szczególnie cieszyła nas obecność rodzin z dziećmi, dla których – jak co roku -zostało przygotowanych wiele gier i zabaw. Zawartość koszy piknikowych okazała się tak różnorodna i bogata, że ogłoszony został konkurs na najlepszą potrawę polską. Przygotowaliśmy także kiermasz polskich i włoskich książek oraz nie zapomnieliśmy o przeprowadzeniu wśród uczestników pikniku zbiórki pieniędzy na budowę Centrum Informacyjnego przy Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. Na zakończenie i tak już bogatego programu niedzielnego, Związek nasz zaprosił uczestników spotkania na godzinną przejażdżkę mini-pociągiem po najciekawszych historycznych zakątkach Parku w Monzy.Udostępnij:

stopka
stopka