logo

Witajcie w naszej bajce

Zajęcia edukacyjne “Witajcie w naszej bajce” odbyły się online.


Przedszkolaki lubią bajki. Znają ich już wiele. Bezbłędnie odgadły zagadki słowne i obrazkowe o ulubionych bajkach. A jaką bajkę poznają dzisiaj?


Dzieci wysłuchały słów piosenki: “Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce, Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą w koło drzewa”. Tak, to będzie opowieść o muzyce, a dokładniej o muzykantach.


Ale kto to jest muzykant? Przedszkolaki zamieniły się w muzykantów. Uczyły się grać na instrumentach naśladując grę na pianinie, flecie, skrzypcach, trąbce i bębnie w piosence “Jestem muzykantem konszabelantem”. Następnie przyniosły z kuchni przedmioty, na których można zagrać: łyżki, widelce, talerze, garnki, pokrywki. Obejrzały muzyczny popis kucharza z Mupetów i zagrały razem z nim melodię “Popcorn” zmieniając rytm z wolnego na coraz szybszy. Teraz stały się prawdziwymi muzykantami. Tak jak muzykanci z Bremy.


Dzieci współuczestniczyły w opowiadaniu bajki “Muzykanci z Bremy”. Oglądały ilustracje, nazywały i opisywały poszczególnych bohaterów. Naśladowały głosy zwierząt i wspólnie z nimi przepędziły rozbójników.
Zajęcia zakończyły się własnoręcznym wykonaniem instrumentów muzycznych i wspólnym muzykowaniem.

Galeria zdjęć:

Udostępnij:

stopka
stopka