logo

Wycieczki – Mediolan Rzymski – 1, 8 i 16 czerwca.

Związek Polaków w Mediolanie ma zaszczyt zaprosić dorosłych i dzieci na wycieczkę po Rzymskim Mediolanie z Panią Sylwią.

Czy kiedykolwiek pomyślelibyście, że Mediolan kojarzony zazwyczaj z nowoczesną metropolią, może mieć antyczną historię? Proponowany szlak, zawiera miejsca które nawet dla Mediolańczykow nie są powszechnie znane.

Wycieczka po Rzymskim Mediolanie to szlak po zabytkach, artefaktach i pozostałościach, które pomagają odtworzyć chlubną przeszłość miasta Mediolanu w jednym z jej okresów największego rozkwitu i najwyższego architektonicznego i kulturowego splendoru.

Wycieczka będzie badać historię i ciekawostki związane z Rzymskim Mediolanem, rozpoczynając od Pałacu Imperialnego, gdzie znajdowała się zarówno rezydencja cesarska, jak i miejscem reprezentacyjnym. Dowiemy się, jakie były główne budynki naszego miasta w okresie rzymskim oraz jakie były wielkie rozbudowy z okresu panowania cesarza Maksymiana, kiedy to Mediolan stał się stolicą Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego, od 286 do 402 roku n.e.

Dużo zabytków Rzymskiego Mediolanu wciąż można dostrzec: od pozostałości pałacu przy via Brisa po Forum Romanum (obecnie pod Pinakoteką Ambrozjańską), od Teatru rzymskiego po starożytne domy, od Wieży Cyrku po cztery bazyliki Ambrozjańskie (św. Ambroży, św. Nazariusz, św. Symplicjan i zaginiona święty Dionizy), od Bazyliki św. Wawrzyńca z jej słynną kolumnadą, po pozostałości murów obronnych, odkryjemy, jak nowoczesny Mediolan wciąż niesie ślady starożytnego Mediolanum.

Wycieczka po Rzymskim Mediolanie to podróż w czasie, aby odkryć, co pozostało w nowoczesnym mieście z glorii dawnej stolicy imperium rzymskiego i jak życie wyglądało w wielkim mieście prawie dwa tysiące lat temu.

PLAN WIZYTY

Spotkanie przy Bar Marchesi, Via Santa Maria alla Porta 11, godz. 16:30

  • Czas wizyty ok 2 godzin
  • Grupa max 12 osób (tylko dla członków Związku z aktualną legitymacją ze składką opłaconą za 2024)
  • Koszt 6 euro

Konieczne jest powierdzenie uczestnictwa najpóźniej do czwartku w tygodniu w którym odbywa sie wycieczka. Linki do zapisów poniżej:

1 czerwca 2024 (potwierdzenie uczestnictwa do 30 maja):

https://forms.gle/YkeXbpj18V1cj6k18

8 czerwca 2024 (potwierdzenie uczestnictwa do 6 czerwca):

https://forms.gle/z8MMh4BFgr1aDFv3A

16 czerwca 2024 (potwierdzenie uczestnictwa do 13 czerwca):

https://forms.gle/XWG24tkCbYRPj8rY8

Udostępnij:

stopka
stopka