logo

MEDIOLAŃSKA PREMIERA FILMU “TATARAK – SWEET RUSH ” ANDRZEJA WAJDY W MEDIOLANIE


4 grudnia w kinie „Palestrina” miała miejsce pierwsza projekcja we Włoszech filmu Andrzeja Wajdy „Tatarak”(2009). Wydarzenie zostało zorganizowane przez stowarzyszenie Sentieri del Cinema , we współpracy ze Związkiem Polaków w Mediolanie w ramach nawiązanych już wcześniej kontaktach przy okazji mediolańskiej projekcji filmu A. Wajdy „Katyń” jak również filmu Rafała Wieczyńskiego „Popiełuszko. Wolność jest w nas”.

W imieniu Związku Polaków w Mediolanie, słowa powitania wygłosiła wiceprezes Związku, pani Anna Kluska natomiast gospodarz tego wieczoru prezes Sentieri del Cinema, pan Beppe Musicco wprowadził wszystkich w tematykę filmu “Tatarak”, podkreślając przesłanie polskiego reżysera, który potrafi przypomnieć nam, że kino opowiadając o śmierci, życiu i sztuce potrafi jeszcze zadawać wielkie pytania.

Po wtorkowej mediolańskiej premierze film wyświetlany był jeszcze przez cały następny tydzień w tej samej Sali kinowej Palestrina w polskojęzycznej wersji językowej z napisami w języku włoskim.

Udostępnij:

stopka
stopka