logo

Muzyka wokół nas

Co to jest muzyka? “To, co słyszymy” – odpowiedziały dzieci. Ale czy wszystko, co słyszymy jest muzyką? Przedszkolaki wysłuchały nagrań różnych dźwięków i zgadywały ich pochodzenie. Ani odgłos  suszarki do włosów, ani odkurzacza, czajnika, prysznica, zbitego szkła, czy nawet przyjemny trzask palącego się drewna w kominku nie jest muzyką. Wtedy jeden z chłopców zanucił krótką melodię. “To jest muzyka” – powiedział. Tak, muzyka to dźwięki śpiewane lub grane na instrumentach muzycznych tworzące pewną kompozycję.

Dzieci wyjęły z wielkiego pudła instrumenty muzyczne i zapoznały się z ich brzmieniem. Wysłuchały krótkich utworów instrumentalnych, poznając nazwy kolejnych instrumentów. Każde dziecko wybrało instrument i grało na nim przy muzyce z płyty “Nasze muzyczne przedszkole”.

Muzyka może pojawiać się wszędzie. Przedszkolaki wysłuchały wiersza Juliana Tuwima “O panu Tralalińskim”. Zaśpiewały wraz z chórem pana Tralalińskiego, a następnie wykonały z papieru pieska Tralaleska i kotka Tralalotka.

Galeria zdjęć:

Udostępnij:

stopka
stopka