logo

Złota jesień

Dlaczego mówimy “złota jesień”? Dzieci obserwowały barwy jesieni na ilustracjach do muzyki Vivaldiego “Cztery pory roku”. Wskazały kolor przypominający złoto. Przyjrzały się też liściom przyniesionym na zajęcia. Nazwały kolory, porównywały kształty. Ćwiczyły spostrzegawczość w zabawie w odrysowywanie i dopasowywanie liści.  

Dlaczego lubimy jesień? Przedszkolaki obejrzały fragment filmu edukacyjnego “Jesień dla dzieci” i opowiedziały, co można robić jesienią. Można zbierać kasztany i żołędzie, a potem robić z nich zabawne ludziki. Można zbierać kolorowe liście i zrobić z nich bukiet dla mamy. Można skakać po kałużach. Można pomagać mamie w przygotowaniu pysznych dżemów i konfitur. Można też oglądać wiewiórki, które zbierają zapasy na zimę.

Czy wszystkie zwierzęta zbierają zapasy na zimę? Dzieci dowiedziały się, jak przygotowują się do zimy niedźwiedzie, jeże i borsuki oraz zające, wilki i lisy. Naśladowały tupanie jeży w zabawie z pokazywaniem “Po sadzie, po sadzie spacerują jeże”. Wykonały własnoręcznie jeże z kolorowych liści i kartonu, a następnie zbudowały domek z liści, w którym jeże z chęcią zamieszkały.

Galeria zdjęć:

Udostępnij:

stopka
stopka