logo

Obchody Dnia Wszystkich Świętych

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień Wszystkich Swiętych jest w Polsce i we Włoszech dniem zadumy i wspomnień naszych rodziców, krewnych, przyjaciół i znajomych, którzy odeszli na wieczny odpoczynek.

Serdecznie zapraszamy do udziału  w obchodach tego Swięta, które rozpoczną  się Wypominkami o godzinie 10,15 w kościele  Santa Maria alla Porta w Mediolanie. Po wypominkach, o godzinie 11,00 będzie odprawiona msza święta. Po zakończeniu Mszy Św. udamy się indywidualnie na Cmentarz Monumentalny w Mediolanie, spotkamy się przed wejściem głównym o godzinie 13,00 a następnie rozpoczniemy spacer po tej  zabytkowej nekropolii, odmawiając różaniec. Spacer zakończymy  złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza na grobie polskiego patrioty i działacza niepodległościowego Witolda Rajkiewicza i jego zony Wiktorii.

Wspólne obchody Dnia Wszystkich Świętych będą okazją do modlitwy w intencji naszych najbliższych  zmarłych a także do zwiedzenia tego wyjątkowego zabytku, jakim jest Cmentarz Monumentalny w Mediolanie.

Witold Rajkiewicz fu un patriota ed attivista polacco, che fondò nel 1914 il Comitato Pro Polonia. Durante la Prima Guerra Mondiale ottenne l’indipendenza dello Stato Polacco che era stato diviso per più di 100 anni tra Austria, Prussia e Russia.
Insieme alla moglie Wiktoria, attivista e sostenitrice di tale movimento, riposa al Cimitero Monumentale di Milano e il Circolo Culturale Italo-Polacco, che si occupa da numerosi anni della cura della sepoltura dei due coniugi, affidando alla nostra Impresa il restauro del monumento.

Udostępnij:

stopka
stopka