logo
rysunek mapa polski i dziecko

Podróż po Polsce – 11 czerwca 2022 – zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

Niedługo wakacje. Przedszkolaki wybierają się w podróż po Polsce.

Najpierw przyjrzały się dużej mapie fizycznej Polski. Zapytały, dlaczego są na niej różne kolory. Poznając ich znaczenie wskazały góry, niziny (miejsca, w których nie ma gór), jeziora oraz morze. Poznały położenie większych miast.

Po zaplanowaniu trasy czas wyruszyć w podróż. Co trzeba spakować do walizki? Dzieci wymieniały nazwy ubrań i niezbędnych przedmiotów. Walizka była gotowa do drogi.

Pierwszy cel wycieczki: Kraków. Do Krakowa dzieci poleciały samolotem przy piosence “Mucha w mucholocie”. Na miejscu obejrzały ilustracje przedstawiające Kraków oraz wysłuchały legendy o Smoku Wawelskim.

Drugi cel wycieczki: Warszawa. Tym razem przejazd pociągiem przy piosence “Jedzie pociąg z daleka”. Dzieci obejrzały ilustracje przedstawiające stolicę oraz wysłuchały legendy o Warsie i Sawie.

Kolejne miasto to Toruń, do którego przedszkolaki udały się autobusem przy piosence “Koła autobusu kręcą się”. Obejrzały ilustracje przedstawiające Toruń i wysłuchały legendy o toruńskich piernikach.

Ostatnie miasto to Gdańsk. Dzieci pojechały do niego autostopem przy piosence “Autostop”. Obejrzały ilustracje przedstawiające Gdańsk. Udały się nad morze, gdzie wysłuchały legendy o zaczarowanym młynku leżącym na dnie morza.

Po powrocie z podróży przedszkolaki namalowały farbami ilustracje do wybranej legendy.

Na pożegnanie, w podziękowaniu za uczestnictwo w tegorocznych zajęciach, kazde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom.

Galeria zdjęć:

Plakat:

Udostępnij:

stopka
stopka