logo
podróze, chłopiec

Podróże małe i duże

Co to jest podróż i gdzie można się w nią wybrać? Czy trzeba jechać bardzo daleko? Przedszkolaki opowiedziały o swoich doświadczeniach. Obejrzały ilustracje przedstawiające miejsca odległe oraz całkiem bliskie. Powiedziały, co można robić w czasie podróży. Można zbierać muszelki, grać w piłkę, jeździć na hulajnodze albo jeść lody czekoladowe. Można też obserwować przyrodę. Do takiej podróży należy się jednak przygotować. Dzieci wykonały własnoręcznie kolorowe lornetki i ruszyły w drogę.


Najpierw wsiadły do autobusu i przy dźwiękach piosenki “Koła autobusu kręcą się” dojechały do ogromnego, gęstego lasu. Dzięki lornetkom odkryły w nim różne tropy. Idąc tropem niedźwiedzia musiały zachowywać się bardzo cicho i ostrożnie. Na szczęście niedźwiedź okazał się przyjazny i zaprosił dzieci do zabawy “Stary niedzwiedź mocno śpi”. Później przedszkolaki śledziły tropy dzikich kaczek. Udało im się je odnaleźć i wspólnie zatańczyć taniec “Kaczuchy”.
Odkryły też ślady człowieka, które doprowadziły je do ukrytego w lesie samolotu. Poleciały nim na safari do Afryki. Obserwowały przez lornetkę dzikie zwierzęta. Obejrzały bajkę edukacyjną pt. “Zwierzęta w Afryce” i odgadywały nazwy występujących w niej zwierząt. To była bardzo daleka podróż.

 

Galeria zdjęć:

Udostępnij:

stopka
stopka