logo

Przy wielkanocnym stole – 09 kwietnia 2022 – zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

Zajęcia “Przy wielkanocnym stole” odbyły się online.

Zbliżają się Swięta Wielkanocne. Dzeci przyniosły na zajęcia przedmioty związane z Wielkanocą, pokazały je i powiedziały, jak się nazywają.

Obejrzały film edukacyjny o tradycjach wielkanocnych. Podziwiały piękne wielkanocne palmy oraz kolorowe pisanki. Poznały rodzaje i techniki wykonania pisanek. Dowiedziały się, jakimi barwnikami naturlnymi można je kolorować. Przyjrzały się, jak wyglądają koszyczki wielkanocne i powiedziały, co do nich wkładamy.  Opowiedziały, jakie potrawy znajdują się na wielkanocnym stole. Szczególnie spodobały im się tradycyjne zabawy wielkanocne, takie jak toczenie jajek po stole, czy zderzanie się czubkami pisanek.

Po rozmowie o tradycjach dzieci wykonały “Zadania wielkanocne”. Wskazywały różnice na obrazkach, szukały i liczyły ukryte pisanki, odgadywały zagadki.

Kiedy juz wszyskie zadania zostały prawidłowo rozwiązane, przedszkolaki wysłuchały piosenki “Pisanki, pisanki, jajka malowane”, a następnie przystąpiły do wykonania własnych pisanek.

Niektóre dzieci wykorzystały technikę farbowania łupinami cebuli i barwnikami spożywczymi (pisanki marmurkowe), inne oklejały jajka papierem kolorowym lub malowały farbami.

Na koniec dzieci obejrzały fragment bajki “Kocia Wielkanoc”, w której kot Filemon pomalował w kurniku jajka własnym ogonem. Czy naprawdę z pomalowanych jajek wykluwają się kolorowe kurczęta? Zdania były podzielone.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z zajęć:

Plakat

Udostępnij:

stopka
stopka