logo

Witaj Wiosenko! – 12 marca 2022 – zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

Zajęcia “Witaj wiosenko!” odbyły się online.

Nadchodzi wiosna. Przedszkolaki zauważyły, że dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze. Na drzewach zazieleniły się młode listki, w parku zakwitły pierwsze kwiaty, ptaki zaczęły budować gniazda, na łące pojawiły się kolorowe motyle, a w stawie kumkają żaby. Rozpoczęły się też prace w ogrodzie.

Dzieci zaśpiewały piosenkę z pokazywaniem: “Wiosno hej, wiosno hej, podlej grządki, zrób porządki i się z zimy śmiej”. Przedszkolaki zamiatały zeschnięte liście i resztki śniegu. Naśladowały padający deszczyk, który pomaga wykiełkować pierwszym kwiatom i trawie. Pomagały czyścić gniazda, żeby ptaszki mogły znieść w nich jaja. Przeganiały chmury, żeby zaświeciło ciepłe, wiosenne słońce.

Następnie wybrały się na obserwację ptaków. W zabawie “Muzyczne stop” zatrzymywały się za każdym razem, gdy zobaczyły ptaka. Poznały i naśladowały odgłosy bociana, kukułki, dzięcioła, dudka, skowronka i słowika. Wysłuchały wiersza Juliana Tuwima “Ptasie radio” i powiedziały, jak zakończyła się ptasia audycja.

Zainteresowały się też życiem motyli. Obejrzały krótki film dokumentalny przedsatwiający etapy rozwoju motyla, a następnie bajkę o gąsienicy, która nie mogła zmieścić się w kokonie i której dopiero po wielu trudach udało się zmienić w pięknego motyla.

Na zakończenie zajęć dzieci wybrały i wykonały jedną z następujących prac plastycznych: latającego motyla, wspinającą się na drzewo gąsienicę, łapiącą muchę żabkę.

Przedstawiamy galerię zdjęć z zajęć:

Plakat

Udostępnij:

stopka
stopka