logo

Przygody śniegowego bałwanka – 28 styczeń 2023 – godz. 16:00 – zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków – online

Zajęcia zatytułowane „Przygody śniegowego bałwanka” odbyły się online.

Nadeszła zima. Dzieci zauważyły, że na dworze zrobiło się bardzo zimno. Gdyby tak jeszcze spadł śnieg…

Ale co to? Puk, puk! Do przedszkola zawitał śniegowy bałwanek. Przywitał się z dziećmi i zaprosił je do śniegowej krainy. Trzeba było szybko założyć czapki, szaliki i rękawiczki, żeby nie zmarznąć. Dzieci uczyniły to w zabawie rytmicznej „Zimowe ubrania”.

Następnie podążyły za bałwankiem, oglądając zimowe krajobrazy przy utworze Antoniego Vivaldiego „Zima”. Poruszały się w rytm muzyki. Początkowo stąpały po śniegu w zupełnej ciszy, potem zmagały się z coraz silniejszym wiatrem, a na koniec przedzierały przez śnieżną zawieję. Kiedy wreszcie wiatr się uspokoił, przedszkolaki mogły rozpocząć wesołą zabawę. Wysłuchały piosenki „Zimowe zabawy” powtarzając wspólnie refren: „Zima, zima biała, do zabawy doskonała. Zima, zima biała, pora to wspaniała.” Opowiedziały bałwankowi o swoich ulubionych zabawach na śniegu.

Bałwanek też podzielił się z przedszkolakami swoją historią. Okazało się, że wcale nie lubił białego koloru. Przeczytał dzieciom opowiadanie pt. „Kolorowy bałwanek”, pokazując na obrazkach podarunki od przyjaciół: czarne węgielki na guziki, pomarańczową marchewkę, z której zrobił sobie nos, kolorowy szalik i niebieską czapkę. Dzięki nim nie był już cały biały.

Nadszedł czas pożegnania. Dzieci postanowiły ulepić drugiego bałwanka, żeby ich przyjacielowi nie było smutno. Zaśpiewały piosenkę „Lepimy bałwana, lepimy bałwanka” i zadbały o wszystkie kolorowe dodatki.

Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały zimowe dekoracje z papieru.

Fotorelacja ze spotkania:

Udostępnij:

stopka
stopka