logo

Zanim zaświeci pierwsza gwiazdka – 19 listopada 2022 – godz. 16:00 – zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. 19 listopada 2022 roku odbyły się kolejne zajęcia dla przedszkolaków “Zanim zaświeci pierwsza gwiazdka”. Dzieci z ochotą rozmawiały o świątecznych zwyczajach. Przyjrzały się ilustracji przedstawiającej rodzinne przygotowania do wigilii. Zauważyły, że w pokoju stała już ubrana w bombki choinka, ale na stole leżały jeszcze puste talerze. Co można do nich włożyć? Dzieci obejrzały ilustracje potraw wigilijnych, wskazały te, które znają z własnych domów, a także wyznały, które im najbardziej smakują. Opowiedziały również o tradycji dzielenia się opłatkiem w swoich rodzinach.

W wigilię przychodzi do nas Święty Mikołaj. Przedszkolaki już nie mogą się go doczekać i niedługo napiszą do niego listy z prośbą o prezenty. “Trzeba być grzecznym, żeby je dostać”- powiedziały dzieci i wytłumaczyły, co to znaczy. Na przykład można pomagać rodzicom w świątecznych porządkach. Przedszkolaki poznały nazwy czynności niezbędnych w czasie świątecznych porządków, a następnie zatańczyły układ taneczny “Świąteczne porządki” wykonując poszczególne czynności w rytm muzyki.

Kiedy wszystko zostało już posprzątane, można było przystąpić do ubierania choinki. Dzieci obejrzały przyniesione do przedszkola bombki, zaobserwowały, jakie mają kształty i kolory, a następnie powiesiły je na choince.  Zatańczyły dookoła choinki słuchając piosenki pt.“Choinko piękna jak las”. Odgadywały na obrazkach nazwy świątecznych symboli. Bawiły się w zabawę w kole “Stoi Gwiazdeczka w złocistym wieńcu”.

Wykonały własnoręcznie Świętego Mikołaja z rolek papieru, a na zakończenie zajęć zaśpiewały wraz z rodzicami kolędę “Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Galeria zdjęć z zajęć:

Udostępnij:

stopka
stopka