logo

WIOSENNE SPOTKANIE POLONII MEDIOLAŃSKIEJ

29 maja już po raz piętnasty uczestniczyliśmy w dorocznym, tym razem jubileuszowym, Wiosennym Spotkaniu Polonii, które odbyło się z dala od miejskiego chaosu, w restauracji il Naviglio Grande, usytuowanej w pobliżu kanału, którego wolno płynąca woda przypomina, że to tędy w piętnastym wieku transportowano barki wypełnione białym marmurem z miejscowości Candoglia w okolicach jeziora Maggiore, do budowymediolańskiej Katedry. Specjalny program gier, zabaw i konkursów dla najmłodszych cieszył się ogromnym powodzeniem.

Jak co roku wszystkie dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w Spotkaniu, połączonym z obchodami Dnia Dziecka. Zostały również obdarowane książkami w obu językach oraz polskimi słodyczami. 12–letni członek naszego Związku Pietro Casali, laureat konkursu „Być Polakiem” warszawskiej fundacji pozarządowej “Świat na Tak” otrzymał pamiątkowy dyplom uznania ZPwM. Nagrody czekały także na dorosłych, bowiem spotkanie zakończyła loteria, w której dwie główne nagrody stanowił 3-dniowy pobyt dla dwóch osób w Zakopanem. Nie mogło również zabraknąć nagród książkowych, o co zadbał nasz Związek, fundując ciekawe pozycje o tematyce turystycznej i krajoznawczej.

Wśród zaproszonych mieliśmy przyjemność gościć wicekonsula RP w Mediolanie, Panią Aleksandrę Kobacką. Specjalne podziękowania za cenne wsparcie kierujemy pod adresem Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie, Polskich Linii Lotniczych LOT, Grupy TRIP oraz Szkoły Językowej

The Language Exchange

.

Udostępnij:

stopka
stopka