logo

Jesień w Lesie – 18 września – zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

18 września 2022 odbyły się kolejne zajęcia edukacyjne, zatytułowane “Jesień w lesie”. Tym razem zorganizowaliśmy je w plenerze. Połączyliśmy je z polonijnym “Spotkaniem jesiennym” w Bosco in città w Mediolanie.

Przybyło wiele dzieci, które po raz pierwszy uczestniczyły w naszych zajęciach edukacyjnych. Po powitaniu rozpoczęły się zabawy ruchowe w kole, znane już starszym przedszkolakom (“Baloniku mój malutki”, “Stary niedźwiedź mocno śpi” oraz “Gąski, gąski do domu”). Pierwsze lody zostały przełamane. Teraz już można było usiąść wygodnie na trawie i porozmawiać o nadchodzącej porze roku. Dzieci obejrzały ilustracje przedstawiające symbole poszczególnych pór roku: płatek śniegu, motylka, dojrzały kłos zboża, kolorowe liście. Rozpoznały zimę, wiosnę, lato oraz jesień. Opowiedziały jak zmienia się w ciągu roku pogoda i przyroda. Zajrzały do kosza ze skarbami jesieni i odgadły, że to właśnie ta pora roku się do nas zbliża. Niedługo zrobi się chłodniej i trzeba będzie się cieplej ubrać. Dzieci pokazały i nazwały ubrania, które założą jesienią. Również zwierzęta przygotowują się do coraz zimniejszych dni. Przedszkolaki obejrzały książkę ze zwierzętami leśnymi, opowiedziały, które z nich widziały oraz wysłuchały, co robią zwierzęta jesienią i zimą.

Po rozmowie odbyły się zabawy z kasztanami. Wcale nie było łatwo trafić nimi do celu.

Na zakończenie zajęć dzieci zaśpiewały piosenkę “Jadą, jadą misie la, la, la, la,la, śmieją im się pysie ha, ha, ha, ha,ha, przyjechały do lasu, narobiły hałasu, przyjechały do boru, narobiły rumoru” i wraz z rodzicami udały się do lasu, by poszukać oznak zbliżającej się jesieni. Powróciły z zebranymi przez nich  skarbami jesieni.

Poniżej galeria zdjęć ze spotkania.

Udostępnij:

stopka
stopka