logo

Za siedmioma górami, za siedmioma morzami – 22 październik 2022 – zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

Za siedmioma górami, za siedmioma morzami znajduje się cudowna Kraina Bajek.

22 października 2022 przedszkolaki wybrały się do tej odległej krainy, aby poznać jej mieszkańców. Przebyły długą i niebezpieczną drogę, pokonując rozmaite przeszkody: wspinały się na wysokie góry, przedzierały przez gęsty las, przepływały przez głębokie morza. W czasie marszu z zapałem wybijały rytm na instrumentach perkusyjnych, recytując rymowankę o dzielnych przedszkolakach.

Pierwszą napotkaną postacią w Krainie Bajek była Królewna Śnieżka. Dzieci przyglądały się ilustracjom w książce i wysłuchały bajki o Królewnie Śnieżce. Poznały imiona siedmiu krasnoludków i ich znaczenie. Odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanej bajki. Zatańczyły i zaśpiewały piosenkę “My jesteśmy krasnoludki”.

Drugą postacią był Kot w butach. Dzieci wysłuchały bajki o Kocie w butach oraz obejrzały ilustracje w książce. Odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanej bajki. Bawiły się w zabawę “Uciekaj myszko do dziury”.

Wędrując dalej przedszkolaki spotkały wesołe smoki, które lubiły bawić się z dziećmi. Zaśpiewały z nimi piosenkę o smoku Ribidibi.

Po powrocie z Krainy Bajek dzieci wykonały kolorowe i zabawne smoki z papieru.

Galeria zdjęć z zajęć:

Udostępnij:

stopka
stopka