logo
jesienny teatrzyk

Jesienny teatrzyk – 29 października 2023 – godz.16:00 – zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat -relacja

Związek Polaków w Mediolanie i Ludoteka Polska w Mediolanie “Na wyspach Bergamutach” miały przyjemność zaprosić dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z rodzicami na spotkanie w niedzielę 29 października 2023 o godzinie 16:00

pt.:”Jesienny teatrzyk”

Podczas zajęć wykorzystano drewnianą strukturę BUTAI teatrzyku KAMISHIBAI przypominającą teatrzyk kukiełkowy.

Teatr KAMISHIBAI wywodzi się z tradycji japońskiej, jest teatrem ilustracji, KAMI oznacza papier, SHIBAI oznacza sztukę.

Na początku zajęć zaprezentowane zostały ilustracje do tekstu „O Panach Palcach”. Dzieci w ten sposób mogły poznać albo powtórzyć znane im już nazwy poszczególnych palców dłoni.

Po tym wstępie rozpoczęła się praca plastyczna, polegająca na wykonaniu ilustracji o jesieni. Każde dziecko mogło wybrać do pokolorowania ilustracje przedstawiające liście, grzybki, wiewiórki, jeże, kasztany, kalosze itd.

Do kolorowania wykorzystano kredki świecowe i kolorowe pisaki. Dzieci miały również do dyspozycji zasuszone kolorowe liście, element natury, który bardzo im się spodobał. Dostępne materiały zostały wykorzystane do wykonania prac w technice kolażu.

Po ich ukończeniu zrobiliśmy krótką przerwę na podwieczorek, po czym wspólnie obejrzeliśmy prace umieszczając je w strukturze teatrzyku. Podczas prezentacji do poszczególnych prac przeczytane zostały zagadki np : mieszka w lesie lub na łące, pogłaskać się nie da…gdy się boi stawia kolce, nocą lubi biegać.

Wykonaliśmy również zdjęcie grupowe a na zakończenie wspólnie obejrzeliśmy książkę z ilustracjami pór roku.

Dzieci swoje prace zabrały do domu wraz z upominkiem, który pomoże im rozwijać twórcze pasje.

Fotorelacja ze spotkania:

Udostępnij:

stopka
stopka