logo
przyjaziele przyrody

Przyjaciele przyrody – 5 listopada 2022 – godz. 16:00 – zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

W dniu 5 listopada 2022 na zajęciach pt. “Przyjaciele przyrody” dzieci poznawały piękno przyrody oraz dowiedziały się dlaczego i w jaki sposób należy ją chronić.

Przedszkolaki obejrzały widokówki z różnymi krajobrazami i powiedziały, co to jest przyroda. Wskazały na nich elementy przyrody: las, jezioro, góry, kwiaty w ogrodach, wodospad oraz zwierzęta. Naśladowały chód zwierząt w piosence “Jak chodzą zwierzątka”.

O tym jak wielkie jest bogactwo przyrody dzieci mogły się przekonać oglądając 6-tomowy album “Świat zwierząt”. Poznały wiele gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku. Przy każdym omawianym zwierzęciu wysłuchały fragmentu wiersza “ZOO” Jana Brzechwy (Niedźwiedź, Papuga, Lew, Tygrys, Lis, Krokodyl, Wilk, Małpa, Pantera, Żubr, Dzik, Słoń).

Po obejrzeniu fotografii krokodyli przedszkolaki zaśpiewały piosenkę z pokazywaniem “Mały krokodylek”, a po obejrzeniu słoni zatańczyły w rytm piosenki “Cztery słonie”.

Dzieciom bardzo podobał się album ze zdjęciami zwierząt. Ale czy świat przyrody zawsze pozostaje taki piękny? Co się z nim stanie, jeśli nie będziemy o niego dbali?

Każde dziecko położyło jakiś śmieć (kawałek gazety, opakowanie po ciastkach, czekoladkach, soczkach itp.) na duży plakat przedstawiający las. Śmieci całkowicie go pokryły, nie było widać drzew, ani zwierząt. Przedszkolaki obejrzały też ilustracje zanieczyszczonego środowiska w książce Davida Attenborougha “Życie na naszej planecie. Moja historia, wasza przyszłość”. Powiedziały, że nie można tak postępować i dokładnie posprzątały wszyskie śmieci.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały z papieru kolorowego słonia i węża.

Galeria zdjęć z zajęć:

Udostępnij:

stopka
stopka