logo
karnawał

Tajemnice masek karnawałowych – 4 lutego 2024 – spotkanie dla dzieci w wieku 3-6 lat i 7-14 lat – relacja

Znane są karnawały w Wenecji, w Rio de Janeiro, ale i tak najlepszy jest polski karnawał w Mediolanie! Wielkie wspaniałe polskie wydarzenie miało miejsce 4 lutego 2024 r. w naszej stałej siedzibie w C.R.A.L.u przy ul. Bezzecca 24 w Mediolanie, gdzie wspólnie z Polską Misją Katolicką oraz Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie, Związek Polaków w Mediolanie oraz Ludoteka “Na wyspach Bergamutach” zorganizowali wspaniałe spotkanie dla dorosłej i małej Polonii z naszego terytorium. Było to pierwsze spotkanie z cyklu “Nasze tradycje – nasz skarb”, zatytułowane “Tajemnice masek karnawałowych”.

Od września 2023 roku Polska Ludoteka w Mediolanie oferuje interesujące zajęcia w języku polskim dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz od 7 lat wzwyż. Nie inaczej było tym razem. Pretekstem do spotkania w bardzo dużym gronie był bal karnawałowy dla dzieci, który zgromadził naszych milusińskich i ich rodziców wśród zabaw, tańca i śpiewu. Bal został przygotowany i poprowadzony przez p. Agnieszkę oraz siostry z Polskiej Misji Katolickiej, s.Marysię i s.Kasię

Starsze dzieci, natomiast, Z kolei starsze dzieci pod opieką p. Marysi (która wielu dzieciom jest już znana z prowadzenia zajęć artystycznych, ostatnio malarskich, o których można przeczytać tutaj) poznawały w tym czasie tajemnice masek karnawałowych. Następnie same, według swojego projektu, z użyciem błyszczących i kolorowych materiałów – jak na karnawał przystało – przygotowały swoje własne piękne i bogato zdobione maski karnawałowe. 

Jak to zwykle bywa podczas spotkań towarzyskich, każdy przyniósł coś dobrego na wspólny stół. Dzięki temu mogliśmy pokazać również tradycyjną polską gościnność. Przy smacznych przekąskach i napojach dorośli oddawali się miłym pogawędkom. 

Kolejne spotkanie z cyklu “Nasze tradycje – nasz skarb” przewidziane jest na 10 marca 2024r. i będzie wprowadzało dzieci w tradycje ozdabiania jajek wielkanocnych. Prosimy o śledzenie naszych źródeł komunikacji (Facebook, strona internetowa). Osoby zapisane do Ludoteki otrzymują informacje o najnowszych spotkaniach i projektach dzięki grupie WhatsApp. Jeśli ktoś chciałby się zapisać do Ludoteki, prosimy o kliknięcie w poniższy link:

https://forms.gle/skEGVy99LtnerVD8A

Udostępnij:

stopka
stopka